Wykorzystywanie kart płatniczych

Powszechnie używanym środkiem płatniczym stały się karty magnetyczne. Faktyczne właściwości kart charakteryzują dyrektywy ISO, tyczy się to na przykład lokalizacji paska magnetycznego, wymiarów czy elastyczności . Czytanie danych z karty odbywa się poprzez przeciągnięcie jej przez skaner, wyposażony w urządzenia reagujące na zmianę pola magnetycznego. Wytwarzane one są z tworzywa sztucznego o przydatnych właściwościach, realizujących określone ustawy.

Wytwórcy kart magnetycznych oferują wielorakie wersje tego produktu i tak natrafić możemy karty przeciętne, chipowe, zbliżeniowe czy karty z kodem kreskowym. Szablonowa karta magnetyczna wyposażona jest w pasek przeznaczony do podpisu, magnetyczny czy personalizujący. Karty z paskiem magnetycznym pozwalają na wielokrotny zapis i czytanie danych w postaci cyfrowej. Karty te są wielce popularne i do dzisiaj stanowią poważną część pośród wszystkich wykonywanych kart.

Niektórzy ze zleceniodawców życzą sobie dodatkowych zabezpieczeń w formie mikrodruków czy hologramów, pozwalających na lepsze zabezpieczenie karty. Zabezpieczenia takie powstrzymują skopiowanie karty.

Dzisiaj naprawdę mało kto wyobraża sobie działanie w życiu codziennym bez tego kawałka plastiku, który w tak znaczący sposób ułatwia życie. W dzisiejszym społeczeństwie częściej uzywa się plastikowej karty niż gotówki. Obszerne jej użytkowanie pozwala na wykorzystanie jej w każdym praktycznie miejscu, bez konieczności posiadania gotówki.